Storlek: ca 62 cm i diameter - eller önskad storlek. Varje motiv mäter ca 9 cm i diameter. Garnåtgång: 1 n.fg 102 (vit) Virknål: Svarta Fåret 1½ mm
Läckra virknålar med greppvänligt handtag där varje storlek på virknål har en bestämd färg.
Virknålar med svart greppvänligt mjukt handtag ifrån Knit Pro som finns i storlekarna 0,5mm-6mm.
Storlek: Glasunderlägget ca 8½ cm i diameter Tallriksunderlägget ca 21 cm i diameter Duken 52 cm i diameter Garnåtgång: 1 n.fg 102 (vit) räcker till hela setet Virknål: Svarta Fåret 1½ mm
Ergonomiska och färgglada virknålar av högsta kvalitet, nu bättre än någonsin! Handtaget har gjorts om och stärkts på insidan, vilket gör att addiSwings nu även passar dem som virkar hårdare. Väl uttänkt och perfekt för dig. Tillverkade i Tyskland.
Sunday från Sandnes Garn togs fram i ett samarbete med Danska mönster designern PetiteKnit. Garnet är obehandlat och spunnet med en ny teknik vilket gör att det inte noppar lika mycket som vanliga ullgarn gör(som ej är superwash behandlade). Sunday kan med fördel stickas eller virkas tillsammans med andra garner som till exempel Tynn Silk Mohair, men blir också väldigt fint med enkel tråd. Du får fina baby- och barnplagg med enkel tråd av Sunday. Färgskalan har växt sig större med tiden och är nu bred med både milda- och klara nyanser. Garnet är drygt och varje nystan består av 235 meter garn.
KOS är ett mjukt och lätt alpaca garn som passar för baby, barn och vuxen. Perfekt till både små och stora plagg.
Gör någon glad med ett presentkort att handla med i vår shop. Du kommer få en kod till den mejladress som du uppger som mottagare. Observera att mejlet inte är speciellt utformat som ett presentkort utan bara en kod. Du kan också höra av dig till oss så skickar vi dig ett presentkort via brev som du kan ge till din mottagare.