Jumperstickor Bamboo 30cm Set 3mm, 3,5mm 4mm 4,5mm 5mm 5,5mm 6mm 7mm 8mm 10mm Förbered dig för timtals av lugnande, bekvämt och tillfredställande handarbete tillsammans med Bamboo stickor. Tillverkade av Japansk bambu i världsklass är dessa stickor optimal spetsade, samtidigt som de är sköna att hålla i. Arbetet blir till en ren fröjd!
Pippitröja till dam eller herr i Soft Cotton bomullsgarn från Järbo Garn
Sunday från Sandnes Garn togs fram i ett samarbete med Danska mönster designern PetiteKnit. Garnet är obehandlat och spunnet med en ny teknik vilket gör att det inte noppar lika mycket som vanliga ullgarn gör(som ej är superwash behandlade). Sunday kan med fördel stickas eller virkas tillsammans med andra garner som till exempel Tynn Silk Mohair, men blir också väldigt fint med enkel tråd. Du får fina baby- och barnplagg med enkel tråd av Sunday. Färgskalan har växt sig större med tiden och är nu bred med både milda- och klara nyanser. Garnet är drygt och varje nystan består av 235 meter garn.
KOS är ett mjukt och lätt alpaca garn som passar för baby, barn och vuxen. Perfekt till både små och stora plagg.
Gör någon glad med ett presentkort att handla med i vår shop. Du kommer få en kod till den mejladress som du uppger som mottagare. Observera att mejlet inte är speciellt utformat som ett presentkort utan bara en kod. Du kan också höra av dig till oss så skickar vi dig ett presentkort via brev som du kan ge till din mottagare.